poniedziałek, 10 sierpnia 2015

DOM NAD OCEANEM

Wolna od zabudowy plaża jest w dzisiejszych czasach niestety czymś zupełnie wyjątkowym. Wielkie kurorty dążą do zajęcia jak największej przestrzeni tuż przy morzu, czy oceanie. W większości popularnych miejsc wypoczynkowych królują ogromne blokowe hotele, które, pomimo tego, że luksusowe i komfortowe, nieodwracalnie psują krajobraz wybrzeży. A co by było, gdyby zamiast tych wielkich hoteli pojawiło się więcej prywatnych domów pod wynajem?

Dzisiaj przedstawię jeden z wyjątkowych domów znajdujący się u wybrzeża Australii, zaprojektowany przez grupę F2 Architecture - The Pole House.

Dom jest niezwykły przede wszystkim dzięki umieszczeniu go na wysokim 40-metrowym słupie, co powoduje, że obiekt zdaje się unosić nad oceanem. Duże przeszklenia wnętrza pozwalają w pełni rozkoszować się wybitnymi walorami krajobrazu. 


Dom został urządzony w bardzo nowoczesnym, minimalistycznym stylu, co wzmacnia poczucie, że to nie wyposażenie i sam dom są tu najważniejsze, lecz otaczająca przestrzeń. We wnętrzu dominuje szkło, biel i drewno. Wbrew pozorom (i wbrew cenie za wynajem) jest to dość niewielki dom z jedną sypialnią, salonem (z rewelacyjnym kominkiem), pokojem dziennym, kuchnią oraz łazienką. Co ciekawe, to właśnie obudowana drewnianymi panelami łazienka stanowi centralny punkt domu.Cena wynajmu takiego domu niestety nie należy do najniższych. Za jedną noc w takich luksusach należy zapłacić ok. 1300 - 3600 zł, jednak niewątpliwie taki niesamowity widok jest warty każdej ceny;)

żródło: http://www.supercompressor.com/home/suspended-beach-retreat-in-australia-the-pole-house-fairhaven
              http://podroze.onet.pl/ciekawe/the-pole-house-niesamowity-szybujacy-nad-oceanem-dom-w-australii/hn4j1
              http://www.boredpanda.com/floating-house-australia-f2-architecture/      

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz