wtorek, 6 października 2015

POKÓJ DZIENNY - projekt

Dzisiaj prezentuję mój ostatni projekt wnętrza - projekt niewielkiego pokoju dziennego. Pokój ten znajduje się w bloku mieszkalnym. Przedstawia on przykład typowego pokoju w kształcie wagonu - jego rzut składa się z dwóch jednakowych kwadratów 3 x 3m.
Całe wnętrze ma 18m2.

Głównym założeniem było stworzenie przytulnej przestrzeni z niestandardowym rozwiązaniem układu kanapa-telewizor. Zaproponowałam wydzielenie tej części za pomocą lekko wyodrębnionej (15 cm) obudowy ściany pokrytej drewnem. Dodatkowo zamiast prostej, wymiarowej sofy miejsce do siedzenia zostało zorganizowane jako materac na drewnianych europaletach. Dzięki temu uzyskaliśmy bardzo wygodne (i tanie) miejsce do odpoczynku po ciężkim dniu. Po prawej stronie od wejścia usytuowany został drewniany stół z przeźroczystymi krzesłami (IKEA). Ścianę nad stołem urozmaicają przestrzenne litery tworzące oryginalny napis.

Mało atrakcyjny grzejnik spod okna został przeniesiony na jedną z bocznych ścian w formie grzejnika dekoracyjnego. Pod oknem natomiast pojawił się biokominek (kominek na olej opałowy - brak potrzeby podłączenia do komina).

Ściany pomieszczenia zostały pomalowane na kolor biały, na podłodze natomiast znajduje się biało-szary "puchaty" dywan.


Jestem bardzo ciekawa jak wnętrze będzie się prezentować w rzeczywistości ;)

2 komentarze: